XV5-170 VarioClippix XV Spring Clamp 170mm BESXV5170
Add to basketXV5-170 VarioClippix XV Spring Clamp 170mm BESXV5170
Availability: 4 in stock
SKU:
432054
Categories: Clamps, Hand Tools, Spring Clamps
Brand: Bessey
Weight(kg): 0.18
Barcode: gtin:4008158031453
Part No: XV5-170
Tariff Code: 82057000
Availability: 4 in stock
Product Description
The Bessey XV5-100 VarioClippix XV Spring Clamp has the following specification:
Opening: 170mm
Throat Depth: 50mm
Weight: 0.19kg.
| Weight | 180 g |
|---|---|
| Dimensions | 190 × 40 × 224 mm |