Tubular Mortice Latch 2648 Silver Enamel 64mm 2.5in Visi UNNY2648SE25
Add to basketTubular Mortice Latch 2648 Silver Enamel 64mm 2.5in Visi UNNY2648SE25
Availability: 12 in stock
SKU:
89365-uk
Categories: Door Security & Furniture, Mortice Latches, Padlocks - Door Locks & Security
Brand: UNION
Weight(kg): 0.098
Barcode: gtin:5011802000797
Part No: Y2648-SE-2.50
Tariff Code: 83011000
Availability: 12 in stock
Product Description
Latches with a case size of 64.5mm (2.5 inchs) are suitable for handles with a backset of 44.5/45mm. Latches with a case size of 76mm (3 inches) are suitable for handles with a 57mm backset.
Finish: Silver Enamel
Case Size: 64mm
Backset: 44.5mm
| Weight | 98 g |
|---|---|
| Dimensions | 167 × 33 × 103 mm |