Stiff Bassine Broom 450mm (18in) + Handle & Stay FAIBRBAS18H
Add to basketStiff Bassine Broom 450mm (18in) + Handle & Stay FAIBRBAS18H
Availability: 10 in stock
SKU:
75353-uk
Categories: Brooms With Handles, Brushes - Brooms & Mops, Home - Leisure & Car Care
Brand: Faithfull
Weight(kg): 1.02
Barcode: gtin:5023969267562
Tariff Code: 96039091
Availability: 10 in stock
Product Description
These broom heads come complete with a handle and stay.
This Faithfull Stiff Bassine Broom has the following specification:
Head Width: 450mm (18in)
Handle Length: 137cm
| Weight | 1020 g |
|---|---|
| Dimensions | 1440 × 90 × 470 mm |