SSW 18 LTX 300 BL Brushless Impact Wrench 18V Bare Unit MPTSSW18LTX
Availability: Out of stock
Availability: Out of stock
Product Description
Bare Unit – No Battery or Charger supplied.
Specification:
Bit Holder: 1/2in Male Square
No Load Speed: 0-2,650/min.
Impact Rate: 3,750/bpm
Max. Torque: 300Nm, 12 Settings
Max. Loosening Torque: 480Nm
Max. Bolt Diameter: M18
| Weight | 2840 g |
|---|---|
| Dimensions | 165 × 400 × 300 mm |