SDS Max Drill Bit 32mm x 520mm FAIMAX32520
Availability: 12 in stock
SKU:
74887-uk
Categories: Drill Bits - Masonry & SDS, Drill Bits & Holesaws, SDS Max Drill Bits
Brand: Faithfull
Weight(kg): 1.36
Barcode: gtin:5023969288499
Tariff Code: 82075030
Availability: 12 in stock
Product Description
The Faithfull FAIMAX32520 SDS Max drill has the following specifications:
Size: 32mm
Working length: 400mm
Overall length: 520mm
| Weight | 1360 g |
|---|---|
| Dimensions | 580 × 30 × 38 mm |