Powerful Grip Double-Sided Tape 50mm x 2.5m EVB2PG50
Add to basketPowerful Grip Double-Sided Tape 50mm x 2.5m EVB2PG50
Availability: 12 in stock
SKU:
74717-uk
Categories: Adhesives - Fixings & Hardware, Adhesives & Tapes, Double-Sided & Carpet Tapes
Brand: Everbuild
Weight(kg): 0.148
Barcode: gtin:5029347605766
Part No: 2POWERGRIP50
Tariff Code: 39191080
Availability: 12 in stock
Product Description
BENEFITS:
– Will stick to ceramics, wood, glass, plastics, brickwork, PVC etc.
– Weatherproof.
– Strong initial bond strength.
– Will stick to porous and non-porous surfaces.
This Everbuild Powerful Grip Double-Sided Tape comes in the following:
Size: 50mm x 2.5m.
| Weight | 148 g |
|---|---|
| Dimensions | 55 × 98 × 148 mm |