General Purpose Grinding Wheel 150 x 20mm White Medium FAIGW15020WG
Add to basketGeneral Purpose Grinding Wheel 150 x 20mm White Medium FAIGW15020WG
Availability: 10 in stock
SKU:
74049-uk
Categories: Other Power Tool Accessories, Power Tool Accessories, Wheel Dressers & Grinding Wheels
Brand: Faithfull
Weight(kg): 0.766
Barcode: gtin:5023969287515
Tariff Code: 68042290
Availability: 10 in stock
Product Description
Supplied with bore reducing bushes and will fit bench grinders
The Faithfull FAIGW15020WG is a 150mm x 20mm wheel and is supplied with bore reducing bushes and will fit bench grinders with the following shaft sizes:
31.75mm
19.05mm
15.88mm
12.77mm
| Weight | 766 g |
|---|---|
| Dimensions | 155 × 25 × 155 mm |