CP50S Heavy-Duty Rustproof Marine Combi Padlock 50mm HSQCP50S
Availability: Out of stock
Availability: Out of stock
Product Description
It is suitable for the following: Boats, Sheds, Lockers, Tool boxes and Storage areas.
CRIMESTOPPERS endorsed.
Squire CP50S Heavy-Duty Rustproof Marine Combi Padlock
Body Width: 50.0mm.
Body Thickness: 26.0mm.
Shackle Diameter: 8mm.
Vertical Shackle Clearance: 26mm.
Horizontal Shackle Clearance: 22.6mm.
| Weight | 234 g |
|---|---|
| Dimensions | 167 × 99 × 34 mm |