C110.7-5 PC X-TRA Pressure Washer with Patio Cleaner 110 bar 240V KEWCOM110H
Availability: Out of stock
Availability: Out of stock
Product Description
It can also be operated from a standing water source such as a water butt tap.
Standard Accessories:
1 x 5m High-Pressure Hose
1 x Click&Clean Extension Lance
1 x Click&Clean Powerspeed Nozzle
1 x Click&Clean Tornado Nozzle
1 x Click&Clean Foam Sprayer and Bottle
1 x 5m Mains Supply Cable
1 x Nozzle Jet Cleaning Tool
1 x Hose Connector
Additional Accessories:
1 x Click&Clean Compact Patio Cleaner for paths, drives, patios, decks and other large areas.
Specification
Max. Pressure: 110 bar
Flow Rate: 440 L/hr.
Motor: 1,400W
Max. Water Feed Temperature: 40°C
Hose Length: 5m
Weight: 6.5kg
| Weight | 7900 g |
|---|---|
| Dimensions | 280 × 600 × 240 mm |