Bolt Cutter Jaws – Centre Cut High Tensile 460mm (18in) FAIBCJ18N
Add to basketBolt Cutter Jaws – Centre Cut High Tensile 460mm (18in) FAIBCJ18N
Availability: 4 in stock
SKU:
80605-uk
Categories: Bolt Croppers, Hand Tools, Pliers - Strippers - Snips & Croppers, Replacement Jaws
Brand: Faithfull
Weight(kg): 0.507
Barcode: gtin:5023969251097
Tariff Code: 73269098
Availability: 4 in stock
Product Description
Replacement centre cut high tensile jaws for Faithfull bolt cutter.
| Weight | 507 g |
|---|---|
| Dimensions | 130 × 35 × 35 mm |