A200 HSS Centre Drill 3.15mm x 0.80mm DORA20031508
Add to basketA200 HSS Centre Drill 3.15mm x 0.80mm DORA20031508
Availability: 12 in stock
SKU:
99696-uk
Categories: A200 & A225 Centre Drills - HSS, Drill Bits - Metal, Drill Bits & Holesaws
Brand: Dormer
Weight(kg): 0.005
Barcode: gtin:7320760030691
Part No: A2000.8X3.15
Tariff Code: 82075060
Availability: 12 in stock
Product Description
Dormer A200 HSS Centre Drill (DIN 333A) for drilling components that require machining between centres.
Has a 118° point angle with a 60° included countersink.
Tip diameter: 3.15mm.
Working length: 0.80mm.
Overall length: 25.0mm.
| Weight | 5 g |
|---|---|
| Dimensions | 1 × 25 × 1 mm |