A110 HSS Long Series Drill 11.00mm OL:195mm WL:128mm DORLS1100
Add to basketA110 HSS Long Series Drill 11.00mm OL:195mm WL:128mm DORLS1100
Availability: 4 in stock
SKU:
91040-uk
Categories: A110 Long Series Drills, Drill Bits - Metal, Drill Bits & Holesaws
Brand: Dormer
Weight(kg): 0.115
Barcode: gtin:7320760010174
Part No: A11011.0
Tariff Code: 82075060
Availability: 4 in stock
Product Description
Manufactured to: DIN 340RN/BS328/ISO 494.
Tip diameter: 11.0mm.
Working length: 128mm.
Overall length: 195mm.
| Weight | 115 g |
|---|---|
| Dimensions | 11 × 195 × 11 mm |