A100 HSS Jobber Drill Bit 5.90mm OL:93mm WL:57mm DORA100590
Availability: Out of stock
Availability: Out of stock
SKU:
98629-uk
Categories: Drill Bits - Metal, Drill Bits & Holesaws, HSS Jobber - Twist Drills for Metal
Brand: Dormer
Weight(kg): 0.016
Barcode: gtin:7320760002070
Part No: A1005.9
Tariff Code: 82075060
Product Description
DIN338RN
BS328
ISO235
Tip diameter: 5.90mm.
Working length: 57mm.
Overall length: 93mm.
| Weight | 16 g |
|---|---|
| Dimensions | 6 × 93 × 6 mm |