A002 HSS-TiN Coated Jobber Drill 6.50mm OL:101mm WL:63mm DOR650TIN
Add to basketA002 HSS-TiN Coated Jobber Drill 6.50mm OL:101mm WL:63mm DOR650TIN
Availability: 12 in stock
SKU:
98064-uk
Categories: Drill Bits - Metal, Drill Bits & Holesaws, TiN Coated & Cobalt Jobber Drills
Brand: Dormer
Weight(kg): 0.018
Barcode: gtin:7320760351017
Part No: A0026.5
Tariff Code: 82075060
Availability: 12 in stock
Product Description
PLEASE NOTE ALL sizes under 2.0mm are NOT TiN Coated.
Tip diameter: 6.50mm.
Working length: 63mm.
Overall length: 101mm.
| Weight | 18 g |
|---|---|
| Dimensions | 97 × 6 × 5 mm |