606R 150mm Sabre Saw Blade Fast Cutting Wood Pack of 5 IRW10504150
Add to basket606R 150mm Sabre Saw Blade Fast Cutting Wood Pack of 5 IRW10504150
Availability: 12 in stock
SKU:
92557-uk
Categories: Blades, Power Tool Accessories, Sabre Saw Blades
Brand: IRWIN®
Weight(kg): 0.09
Barcode: gtin:5706915041507
Part No: 10504150
Tariff Code: 82023900
Availability: 12 in stock
Product Description
For fast cutting wood, composition material and plastic and suitable for use with materials 5 mm (3/16 Inch) and thicker.
Length: 150 mm.
Teeth: 6 tpi.
| Weight | 90 g |
|---|---|
| Dimensions | 203 × 13 × 47 mm |