140/190 Diskus Hasp & Staple Carded 190mm ABU140190SC
Availability: Out of stock
Availability: Out of stock
SKU:
81303-uk
Categories: Hasp & Staples, Padlocks - Door Locks & Security, Padlocks and Hasp & Staples
Brand: ABUS Mechanical
Weight(kg): 0.498
Barcode: gtin:4003318321771
Part No: 32177
Tariff Code: 83011000
Product Description
Only Carded versions include screws & fixings.
Specification
140/120 for flush closing doors: Length: 120mm.
140/190 for doors not closing flush: Length: 190mm.
Width: 56mm.
Shackle Bore: 12.5mm.
1 x ABUS 140/190 Diskus® Hasp & Staple Carded 190mm
Supplied with fixings.
| Weight | 498 g |
|---|---|
| Dimensions | 286 × 117 × 52 mm |